Video e tmerrshme, ja si e aksidentoi maqedonasi 4-vjecarin shqiptar

Kliko per me shume info

Në adresë të Telegrafit eshte derguar një video, në të cilën sipas lexuesit janë pamjet e shkeljes së Almirit 4-vjeçar, gjegjësisht atij dhe familjes së tij.

Kliko per me shume info

Pas kësaj ngjarje, ku Almiri nga Kumanova mbeti i lënduar rëndë, pas disa ditësh ai vdiq në Spitalin Klink në Shkup, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Varrimi i Almirit u bë ditën e shtunë ndërsa sot pritet të mbahen protesta në të cilat do të kërkohet drejtësi dhe dënim maksimal për atë që kishte bërë shkeljen e tij, maqedonasin Boban Iliç – i cili tanimë gjendet në paraburgim.

Për vrasjen e Almirit 4-vjeçar kanë reaguar qytetarët, subjektet nga Maqedonia dhe nga jashtë, institucionet, por edhe i gjithë opinioni i gjerë.

1 COMMENT

  1. Po pse nuk e vrate menjehere ate maqedonsin ate ne vendin e ngjarjes ???
    Po kata vetem plumb i sistemon rrace e keqe

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.