Vajza e Bamir Topit celebrohet nga Veliaj, në dasmë Al Bano

Kliko per me shume info

erregulluar_1469219013-808943Do jetë sërish një dasmë e madhe dhe luksoze ajo që do zhillohet nesër në vilën e Bamir Topit, për martesën e vajzës së tij të dytë Etida me Ilirin, djalin e biznesmenit të njohur Luan Bregasi.

Burime të Living konfirmojnë se numri i të ftuarve është plot pesëqind në festën e madhe të organizuar në oborrin e vilës. Siç ka bërë dhe dy vjet më parë me rastin e martesës së vajzës së tij të madhe Nada, edhe kësaj radhe ish-Presidenti do e shndërrojë oborrin e shtëpisë së tj në një skenë të madhe për tryezat e pesëqind të ftuarve dhe hapësirë vallëzimi. Ndryshe nga motra e madhe, që kishte zgjedhur ngjyrën e artë dhe një pemë të madhe butaforike në oborr, që simbolizonte bollëkun, vajza më e vogël e familjes Topi ka zgjedhur ngjyrën e bardhë për dekorin e dasmës së saj, ku gjithashtu nuk do të mungojë pema. Me gjithë organizimin e dasmës, ashtu si dhe dy vjet më parë, është marrë Geraldina Sposa, ku nusja 26 vjeçare ka zgjedhur dhe katër veshje nusërie për momentet e ndryshme të dasmës.

Kliko per me shume info

Përpara darkës do zhvillohet ceremonia e kurorëzimit në martesë, të cilën do ta kryejë vetë kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj. Pastaj festa do të vijojë nën tingujt e bandës së Juliana Pashës dhe Sidrit Bejlerit, bashkë me Al Bano Carrisin që ka ardhur nga Italia enkas për këtë dasmë (nuk ka munguar gjithashtu as në dasmën e pare në familjen Topi).Edhe pse organizohet në ambiente shtëpie, darka është superluksoze: shtatë pjata të rafinuara, nga kuzhinieri dhe seriviset e Sky Tower.Ndërsa një natë më parë një darkë disi më e vogël, por po aq luksoze, është zvilluar në sallën e re të Hotel Rogner. Në një dekor të bardhë elegant është bërë festa me shoqërinë, me muzikë dhe ushqim të zgjedhur, me plot 180 të ftuar, organizuar gjithashtu nga geraldina Sposa.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.