Policia mbyll fabrikën që falsifikonte uniformën e kombëtares

uniforma-falseDy shtetas italianë kanë rënë në prangat e policisë italiane për falsifikimin dhe riprodhimin e palejuar të materialeve sportive.

Sipas informacioneve të Guardia Di Finanza , e cila mbikëqyri aksionin, në momentin kur u bë ndërhyrja në fabrikë, po prodhoheshin sasi të mëdha të fanellës së Italisë së sulmuesit te saj kryesor, Graciano Pele, pasi i jepej prioritet sukseseve të momentit.

LEXO EDHE:  Vdekja e shqiptares në taksi nga Saranda në Janinë, autopsia zbulon detaje tronditëse: I hoqën...
Kliko per me shume info

Gjatë ditëve të fundit kjo fabrikë kishte prodhuar sasi të konsiderueshme të fanellave të Shqipërisë, Uellsit, Islandës, Francës, Italisë, Belgjikës dhe Gjermanisë.panorama

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here