UEFA ndëshkon Skënderbeun, një tjeter skuadër shqiptare në Ligën e Kampionëve

Kliko per me shume info

partizani-skenderbeuUEFA ka vendosur që të kalojë Partizanin në Ligën e Kampioneve pas dënimit të Skënderbeut.

Ndryshimi i bujshëm vjen vetë nga UEFA përmes një njoftimi zyrtar, ku thotë se skuadra e Partizanit do të zëvendësojë në UEFA Skënderbeun e përjashtuar për një vit, pas akuzave për trukim rezultati.

Kliko per me shume info

Vendimi i UEFA-s është marrë pas atij të KAS-it, që përjashtoi Skënderbeun. Fillimisht u mendua se Partizani do të vazhdonte në Europa League, ndërsa Ferencvarosh do të kalonte në turin tjetër.

Por në fakt, do të jetë Partizani që do të luajë me Ferencvarosh dhe ndeshja e kthimit në Europa League do të anulohet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.