Veprim heroik! UEFA një minutë heshtje për viktimat e Francës

Kliko per me shume info

uefaUEFA ka lajmëruar se do të mbajë një minutë heshtje për masakrën që u shënua një natë më parë në Francë, kur një kamion mori para turmën gjatë festimeve të Ditës së Bastijës.

Ngjarja shënoi 84 viktima mbrëmë në Nicë gjatë hedhjes së fishekzjarrëve. Sipas autoriteteve, drejtuesi i kamionit u ekzekutua pas ngjarjes.

Kliko per me shume info

Ndërkohë, sot paradite UEFA njofton se në turin e tretë paraeliminator të Ligës së Kampionëve dhe të Ligës së Europës, skuadrat do të mbajnë nga një minutë heshtje në solidaritet për viktimat dhe shtetit të Francës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.