Turistet zhvishen dhe lahen në shatërvanin 400-vjecar, fotoja “tërbon” italianët

Kliko per me shume info

turistettTuristet lahen me bikini në shatërvanin 400- vjeçar, nervozohen të gjithë banorët e Romës. Teksa shëtisnin në kryeqytetin italian në pikun e vapës 3 turiste kanë zgjedhur të freskohen në “Fontana dell’Acqua Paola”, për të shmangur të nxehtin e verës.

Vajzat, të cilat mendohen të kenë qënë rreth të 20-tave”, kanë shkaktuar shumë debate në rrjetet sociale, pasi fotot e tyre nisën të qarkullonin në internet.

Kliko per me shume info

Italianët e kanë kondideruar fyerje dhe mungesë respekti, këtë sjellje të turisteve ndaj monumentit të shekullit të XVII, që sipas tyre duhet dënuar.

Komentuesit në rrjetet sociale dolën në përfundimin se vajzat duhet të jenë angleze apo gjermane, pasi vetëm ato mund të silleshin në këtë mënyrë.

Nuk dihet nëse ndaj turisteve u mor apo jo ndonjë masë, si pasojë e këtij veprimi të papëlqyer.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.