Tragjike/ Humb djalin 4 –vjeçar dhe bashkëshorten në masakrën e Nice

Kliko per me shume info

koveri-933x445Me krahët e ngritur nga qielli me dëshpërim, ky është momenti i tmerrshëm kur një baba merr vesh se djali i tij vetëm 4 – vjeç dhe bashkëshortja janë mes viktimave të masakrës së Nice.

Tahar Mejri nuk la cep të qytetit pa kërkuar për të birin Kylian, pasi trupi i bashkëshortes së tij Olfa Bent Souyah Khalfallah u gjet në bulevardin Promenades des Anglais.

Kliko per me shume info

I dëshpëruar, të vetmet fjalë që nxorri nga goja ishin “të dy, të dy”, teksa ndodhej jashtë spitalit dhe u përball me lajmin e tmerrshëm.

Ditën e sotme, Shteti Islamik mori përgjegjësinë për sulmin në Nice të Francës, ku 31 – vjeçari Mohamed Lahouaiej Bouhlel, i mori jetën 84 personave dhe plagosi me qindra të tjerë pasi u fut me kamion në turmën e njerëzve gjatë festës kombëtare, Dita e Bastille./klan

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.