Panik në mes të detit, trageti pëson defekt, alarmohen pasagjerët

Kliko per me shume info

af-francesca2Trageti “Bridge” i Adria-s ka pësuar një defekt në det gjë që ka sjellë panik dhe shqetësim tek mjaft pasagjerë. Lajmi bëhet i ditur nga burime zyrtare të kapitanerisë së Durrësit, sipas së cilave trageti në fjalë ishte nisur nga Durrësi dhe kishte si destinacion Triesten, raporton News 24.

Sakaq pasagjerët ankohen se kishin prerë biletat për Trieste dhe se tani po zbresin në Ankona.

Kliko per me shume info

“Jemi nisur që të hënën nga Durrësi, kemi shkuar 1 milje larg nga brigjet e Triestes. Kemi pritur në radhë, trageti nuk është ankoruar. Duam që të zgjidhet situata, kemi tre ditë në det”,­ thonë ata.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.