E pazakontë, si i fshehu trafikanti 24 milionë $ në kova plastike

Kliko per me shume info

lek-kovaPolicia në Florida ka zbuluar një shumë prej 24 milionë dollarë të fshehura në kova plastike, të cilat më pas ishin murosur.

Paratë ishin fshehur në shtëpinë e një të dyshuari si trafikant marijuane. Kjo është shuma më e madhe e parave të sekuestruara në histori.

Kliko per me shume info

Luis Hernandez-Gonzalez, 44 vjeç, u arrestua me disa akuza për trafik droge si dhe për armë zjarri. Gjithashtu u arrestua dhe motra e tij, Salma Hernandez, 32 vjeçe.

44-vjeçari i cili ka një dyqan, ishte përfshirë në trafikuan e marijuanë në Tennessee bashkë me dy persona të tjerë.

Ai ishte nën hetim që prej vitit 2010. Në dyqanin e tij ai ofronte ekspertizë për kopshte të brendshme, përfshirë ndriçim dhe ajrosje.

44-vjeçari ka pranuar se ka ndihmuar klientët që të kultivonin drogë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.