Masakra në Bangladesh, ja torturat mizore ndaj 9 italianëve

Kliko per me shume info

175919190-1813ad73-7e09-47d8-8502-d0f324a75333Nëntë italianët që u vranë nga terroristët, pak ditë më parë në restorantin “Holey Artisan Bakery” në Daka, Bangladesh u është bërë autopsia e trupave nga autoritetet italiane.

Sipas rezultateve të autopsisë, terroristët i torturuan italianët me orë të tëra dhe më pas i lanë të vdisnin ngadalë. Mjekët konstatuan në trupat e tyre gjymtime me hanxhar, plagë me thika, armë dhe eksploziv, por asnjëri prej tyre nuk kishte vdekur menjëherë.

Kliko per me shume info

Në këtë mënyrë të tmerrshme vdiqën 9 italianët: Adele Puglisi, Marco Tondat, Claudia Maria D’Antona, Nadia Benedetti, Vincenzo D’Allestro, Maria Rivoli, Cristian Rossi, Claudio Cappelli dhe Simona Monti.

Të premten e kaluar, shtatë terroristë të armatosur u futën në restorantin e njohur “Holey Artisan Bakery” në Daka dhe mbajtën peng të gjithë personat që nuk dinin vargje nga Kurani, duke i torturuar deri në vdekje. Më pas terroristët u vranë nga policia.

Masakra u mor përsipër nga Shteti Islamik, që tashmë po kërcënon edhe me sulme të tjera në Bangladesh.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.