Tjetër aksident i rëndë në rrugët e Shqipërisë, të plagosur në Gjirokastër

Kliko per me shume info

aksidenti-gjirokasterTjetër aksident automobilistik në Gjirokastër. Ngjarja ka ndodhur pasditen e te martes, ku për pasojë një person ka mbetur i plagosur rëndë.

Burime nga policia thanë se aksidenti ka ndodhur në vëndin e quajtur Kthesa e fshatit Bodrishtë, Bashkia Dropull.

Kliko per me shume info

Ka qene një mjet tip “Ford”,me targa AA 805DF me drejtues shtetasin Dh.B është përplasur me mjetin tip “Audi”, me targa AA 774 NC me drejtues shtetasin E.L .

Plicia theksoi se për pasojë ka mbetur i dëmtuar rëndë drejtuesi i mjetit “Ford”, Dh.B , i cili është transportuar në Spitalin Rajonal Gjirokastër dhe ndodhet në reanimacion .

Ne vendngjarje mesohet se po punohet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.