Bie marrëveshja për “Drejtësinë”, Xhafaj: PD po bën marrëzi!

Kliko per me shume info

xhafajKreu i Komisionit të Reformës në Drejtësi Fatmir Xhafaj e ka cilësuar si marrëzi qëndrimin e PD-së për reformën.
Ai tha se drafti është gati edhe në këtë formë për të hyrë në seancë normale Kuvendi.

“Për shkak të marrëzive që prodhon politika shqiptare për tu bërë bisht përgjegjësive që ka ndaj të ardhmes së vendit. Ky teatër që po bënë PD është një gjë e turpshme nuk është korrekte, me qëndrimet e veta dhe partnerët.

Kliko per me shume info

Kam që në mëngjes që pres një mbledhje komisioni. Ne kemi miratuar draftin dje dhe cështje që hap sot PD nuk ishte parashikuar. Kemi lene hapur vetem pjesen qe ishte ne negociata. Kuvendi mund të zhvillohet normalisht nesër. Ka një projekt kushtetues për të cilën është përgatitur procedura. Ka një projekt që të gjithë thonë po, por nuk thotë dot po PD”,- tha Xhafaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.