Dieta, të mbajmë trupin në formë pa u munduar shumë

Kliko per me shume info

women-eating-eggDieta është një mënyrë shumë e mirë për të humbur kile.
Nëse i përcillni rregullat që janë të shkruara më poshtë mund të humbni shumë shpejt dy deri tri kilogram. Nëse kjo dietë ka sukses, mund ta përsëritni pas një muaji.
Kjo dietë daton që prej vitit 1967. Të dhënat më të rëndësishme që duhet t’i zbatoni është se kjo dietë bëhet në afat prej dy ditësh dhe kurrsesi nuk guxoni ta bëni në vazhdimësi.
Por,KUJDES! E para, mbajeni mend, në këto dy ditë mos përdorni: kripë, erëza, sheqer, pije të gazuara, duhet t’i hani ushqimet vijuese dhe pijet që ta realizoni dietën:

Mëngjesi:
* 1 vezë të zier
* 1 kafe apo çaj – i zi, pa sheqer
Dreka:
* 2 vezë të ziera
* 1 filxhan kafe apo çaj – i zi, pa sheqer
Darka:
* 400 gramë mish lope, e pjekur pa vaj
* 1 filxhan kafe apo çaj – i zi, pa sheqer

Kliko per me shume info

E rëndësishme: Duhet të pini nga një gotë ujë kur të zgjoheni nga gjumi, përkatësisht para se të hani mëngjes, një para drekës, një pas drekës dhe një para darkës, një gotë ujë një apo dy orë pas darkës dhe në fund një para se të flini.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.