Super-grabitja në Rinas, zv.ministri: Hetimi të zbardhë përgjegjësitë

Kliko per me shume info

cipaaaZv/ministri i Brendshëm, Stefan Çipa tha për mediat se organet kompetente do të vendosin se e kujt ishte përgjegjësia e grabitjes në aeroportin “Nënë Tereza”.

“Unë do ti referohem fjalës së mbylljes së komisionit të sigurisë të kryetarit të komisionit, që të gjithë anëtarët kërkuan një informacion lidhur me ngjarjen e Rinasit”, tha Cipa.

Kliko per me shume info

“Kamerat kanë oraret se kur janë bërë filmimet, polica është në veprim për zbulimin e ngjarjes. Vazhdon puna dhe shumë shpejt le të flasin organe kush e ka përgjegjesine”, theksoi zv,ministri.

Sipas tij, nga organet hetimore të prokurorisë deri tani është vepruar me pjesën e sigurimit të aviacionit, duke patur edhe 5 te ndaluar.

1 COMMENT

  1. po si ske turp.kush e mbron shtetin,qytetaret nga vjedhesit,grabitesi.per cfare eshte policia perte mbrojt njerezit e institucionet apo per mbrojtjen e keqberesve.skeni faj ju por prokuroria,gjykata.por faj ka edhe populli qe ju duron e nuk ju kap ne dru e tju zhduki si plehra.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.