Sulmuesi spanjoll i lumtur që “injoroi” Barceonën

Kliko per me shume info

nolito16Sulmuesi spanjoll ka refuzuar kalimin te Barcelona pasi që ka dashur të transferohej të transferohej te Manchester City.

Pas një sezoni të mrekullueshëm me Celta Vigon, Nolito ishte vënë nën radarët e shumë klubeve evropiane, përfshirë këtu edhe Barcelonën.

Kliko per me shume info

Oferta që i kishte bërë City dhe dëshira e lojtarit për të punuar me Pep Guardiolan ka bërë që Nolito të refuzonte kalimin në ‘Camp Nou’.

“Transferimi te Manchester City ka qenë vendimi më i mirë në karrierën time”.

“Kam ardhur në Premierligë të luaj me Cityn dhe Guardiolan, i cili më ka premtuar që do të jem titullar dhe këto fjalë ma kanë bërë më të lehtë që të marr këtë vendim”, ka theksuar Nolito.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.