Sulmi në Francë, ja momenti kur një person përpiqet të ndalë kamionin “vrasës”!

Kliko per me shume info


Kjo video e publikuar nga mediat ndërkombëtare tregon momentin kur një person me motor, ndjek kamionin që vrau 84 persona në festën e Bastisë në Nisë.
Personi në fjalë e ka ndjekur kamionin duke u përpjekur ta ndalë, ai madje është rrëzuar nga motori dhe ka vijuar ta ndjekë në këmbë por pa rezultat.

Nga hetimet e deritanishme rezulton se kamionisti ishte shtetas me origjinë nga Tunizia. Po kështu, është zbuluar se kamioni kishte vetëm katër ditë që ishte blerë dhe ishte regjistruar në Marsejë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.