Si i shpëtuan sulmit në Nice nëna shqiptare me dy vajzat

Kliko per me shume info

20160715101409Një video tronditëse e xhiruar nga një vajzë shqiptare e cila së bashku më të motrën dhe nënë e saj ndodhet në Nice, pikërisht në bulevardin “Promenade des Anglais” gjatë momentit të sulmit të kamionit.

Në video ajo po xhironte fillimisht spektaklin e fishekzjarrëve dhe më pas në shfaqet kamioni i bardhë që hyn me shpejtësi mes turmës.

Kliko per me shume info

Gratë e terrorizuara largohen me vrap nga skena duke u përpjekur që të gjejnë një vend të sigurtë.

Shqiptaret përpiqen që të qëndrojnë bashkë me njëra-tjetrën dhe të përpiqen që mes kaosit të krijuar të gjëjnë një rrugëdalje. Në momentin e fundit dallohet që ato shkojnë në një shtëpi dhe i luten që i zoti të hapë derën.

Vajza 1: Alma, Alma, hajde hajde!

Vajza 2: Hajde me motrën, sikur të dija a do të bëjnë ndonjë gjë

Vajza 2: Nuk dilet andej, nuk dilet andej, hajde se është hapur ajo atje. Hajde o ma, hajde me motrën.

(Vrapojnë dhe më pas trokasin në një derë)

Vajza 2: Ju lutem!

Vajza 1: Hapeni, ju lutem!

Vajza 2: O zot i madh!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.