Sulmi në Mynih, zëdhënësi i policisë: Ky është një akt terrorist

Kliko per me shume info

gjermaniiii11Një zëdhënës i policisë e konsideron sulmin në qendrën tregtare Olimypia është “akt terrorist”

“Nëse një person me armë zjarri qëllon njerëzit në një qendër tregtare dhe 9 persona vriten, ne nuk e konsiderojmë këtë si një krim të rëndomtë por si një akt terrorist”, ka thënë ai për mediat gjermane.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.