Presidenti i Gjermanisë: I brengosur nga sulmi, lutem për viktimat!

Kliko per me shume info

gauckPresidenti i Gjermanisë Joachim Gauck ka lëshuar një deklaratë pas sulmit me armë në qendrën tregtare të Mynihut duke shprehur trishtimin dhe solidaritetin me të afërmit e viktimave.

“Sulmi vrasës në Mynih më ka brengosur thellësisht. Lutjet e mia janë mbi gjithë viktimat dhe personat që janë frikësuar këtë natë. Ndjehem i lidhur më të gjithë personat që janë në aksion për të shpëtuar dhe mbrojtur jetë”-thuhet në deklaratë.

Kliko per me shume info

Raportohet se numri i viktimave ka shkuar në 8, ndërsa dhjetra të tjerë janë të plagosur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.