Spahiu: Rama rrëzohet sot në Kuvend, PD-LSI kanë shumicë me 76 vota

Kliko per me shume info

spahiu-reformaNdërkohë që PD e PS janë përfshirë në debate për Reformën në Drejtësi, Kreshnik Spahiu ka reagur në rrjetet sociale me anë të një postimi ku thotë se “Rama ra! Dolën parashikimet”.

Kreu u Aleancës Kuq e Zi, Spahiu shkruan se Rama është rrëzuar dhe maxhoranca e re në Kuvend me PD dhe LSI do të ketë 76 vota.

Kliko per me shume info

Ndërsa sipas Spahiut, Rama ka ngelur vetëm me PDIU.

Reagimi i Spahiut:

“ LAJM i FUNDIT. RAMA RA: Dolën parashikimet / Për ju që nuk e besuat. Nesër mocion mosbesimi për Kryeministrin dhe zëvendësimi i tij me një kryeministër të ri, JO socialist. PS+PDIU=64 vota. Ben Blushi dhe shokët e tij nuk u shitën por refuzuan milionat e krye-maskarait. Selami, Bregu dhe Patozi i ribashkuan me PD. LSI sapo u bashkua me opozitën Anti-Rama. Meta s’mund të priste që Bukëshkali Rama ta groposte. Koalicioni i Opozitar PD+LSI+PDK+PR+PA+PBDNJ+LZHK = 76 VOTA. Zgjedhje të reja me qeveri teknike”, shkruan Spahiu.

6 COMMENTS

  1. ti o ditezi je bere per te qare hallin, nuk i marr vesh dot ata qe te ndjekin TY nga pas. Nje grusht njerezish jane, po edhe ti vetem je shume ti besosh ato qe thua O TRUTHARE.

  2. Cfare u parashikua ndodhi ne Shqiperi.Prap i lige,kremineli dhe maskarai po fitojne.Shpresa jone e fundit ishte dhe eshte America,prandajdhe populli shqiptar atje i ka syte po te doje ajo na shpeton nga nga kjo gremine qe po shkojme.

  3. Po po mos e prishni fare terezin popull. Amerika dhe Eu-ja do ja u bojne punet e shpis ju vetem beni sehir.Turp e faqja e zeze.

  4. Rama e quajti gjyqtarin ne fjale killer me pagese dhe derdimen, kurse Tahiri i numeroi nje sere akzuash, duke i kujtuar se ka liruar vrases e perdhunues. Artikulli tjeter Kush eshte shqiptari qe kerkonte Italia per vrasje, operacioni ne fytyre dhe arratisja ne Kanada

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.