Skuadra shqiptare jashtë “Ligës së Europës”, “turpërohet” me rezultat të thellë

Kliko per me shume info

skenderbeu-teutaSkuadra durrsake, Teuta e ka mbyllur me një humbje të thellë aventurën në turin paraeliminator të Ligës së Evropës.

Kairat Almati ka mposhtur me rezultat të thellë 5:0 Teutën në Kazakistan.Golat për ekipin vendas u shënuan nga Gohou dy herë, Bakajev, Tawamba dhe Turysbek.

Kliko per me shume info

Kazakët kishin fituar me shifrat 0-1 edhe ndeshjen e parë të luajtur në Shqipëri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.