Kamera e fshehtë zbulon skandalin në QSUT, ja çfarë ndodh me tetanozin!

Kliko per me shume info

tetanoziNë QSUT mungon një gamë e gjerë medikamentesh. Për këtë skandal flet për “Stop” edhe ish-ministri Tritan Shehu.

Që nga tetanozi në rast të kafshimit nga qentë e deri te Kselodi që përdoret për të sëmurët e pavionit të onkologjisë, nuk mund t’i gjesh në QSUT.

Kliko per me shume info

Ndërsa flitet cdo ditë për shëndetësi falas dhe proklamohet bërja e chek-upit, në ambientet e spitalit më të madh në vend, mungojnë ilacet bazë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.