Shtate persona arrestohen me 1.2 kilograme kokaine ne Tirane, ja emrat

droge-kokaineSekuestrohen 1 kilogramë e 257.8 gramë lëndë e dyshuar narkotike “Kokainë” ne Tirane, arrestohen në flagrancë 7 shtetas.

Burimet zyrtare thane se Seksioni i narkotikëve ka finalizuar me sukses operacionin “Seven”, ku në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar:

Kliko per me shume info

• Sasia prej 1 kilogramë e 257.8 gramë lëndë e dyshuar narkotike “Kokainë”.
• Sasia prej 41.4 gramë lëndë narkotike e dyshuar “Kanabis sattiva”.
• Shuma prej 12.800 euro.
• 15 Telefona celualare.
• 3 automjete.
• 2 peshore elektronike.

LEXO EDHE:  Për drogë apo për të dashurën?! Zbardhet dëshmia e dibranit që vrau babin e tre fëmijëve

Arrestohen në flagrancë shtetasit:

1. Mikel Mitri, 45 vjeç, banues në Tiranë

2. Enea Mitri , 23 vjeç, banues në Tiranë

3. Donjet Zaloshnja, 33 vjeç, banues në Tiranë .

4. Selim Rama, 28 vjeç, banues në Tiranë, i dënuar më parë për disa vepra penale. Neni 283 dhe 236.

5. Aurel Kafeja, 26 vjeç, banues në Tiranë.

LEXO EDHE:  Soros në Vlorë, debat me të rinjtë për LGBTQ

6. Indrit Barçi, 26 vjeç, banues në Tiranë.

7. Llazar Buhani, 53 vjeç, banues në Berat.

Finalizimi i këtij operacioni u bë pas një hetimi disa mujor në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë ku për shtetasit e lartëpërmendur posedoheshin informacione se ushtronin këtë aktivitet të kundraligjshëm. Nga specialistet kundër narkotikëve është bërë e mundur kapja në flagrancë me një sasi lënde narkotike të dyshuar si “kokainë” dhe “canabis sativa” .

LEXO EDHE:  Përmbytjet, kamionin e ushtrisë e merr rrjedhja e ujit në Shkodër

Materialet proceduriale i’u dërguan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për veprën penale të parashikuar nga Neni 283/2 i Kodit Penal “Prodhim dhe Shitje të narkotikëve në bashkëpunim” në ngarkim të shtetasve të lart përmendur

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here