Arrestohet për lidhje me ISIS, shqiptari: Po luftoj me shpirtrat e këqinj!

Kliko per me shume info

isis16Detaje të reja janë publikuar lidhur me arrestimin e muratorit 28-vjeçar shqiptar Fortion Llusha, i cili u vu në pranga mbrëmjen e së dielës, pasi qëlloi me pistoletë në një park në Ravena të Italisë.

Mediat italiane raportojnë se ai u tha hetuesve se qëlloi me pistoletë pasi “ishte nervoz”.

Kliko per me shume info

Nga profili që ka ndërtuar policia italiane për të riun, ai ka një personalitet të paqendrueshëm dhe është gjithmonë me armë në duar.

Ai flet për “shpirtra të këqinj” dhe “demonë” dhe leximet e shkrimeve të shenjta islame për t’u liruar nga këto “persekutime që ekzistojnë në kokën e tij”, shkruan sot Ravennatoday.

Ndërkohë, hetuesit dyshojnë se shqiptari ka lidhje me “xhihadistët”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.