Arrestohet për lidhje me ISIS, shqiptari: Po luftoj me shpirtrat e këqinj!

isis16Detaje të reja janë publikuar lidhur me arrestimin e muratorit 28-vjeçar shqiptar Fortion Llusha, i cili u vu në pranga mbrëmjen e së dielës, pasi qëlloi me pistoletë në një park në Ravena të Italisë.

Mediat italiane raportojnë se ai u tha hetuesve se qëlloi me pistoletë pasi “ishte nervoz”.

Kliko per me shume info

Nga profili që ka ndërtuar policia italiane për të riun, ai ka një personalitet të paqendrueshëm dhe është gjithmonë me armë në duar.

LEXO EDHE:  Si shkonin në SHBA të deportuarit, zbulohet kema e kontrabandimit të personave

Ai flet për “shpirtra të këqinj” dhe “demonë” dhe leximet e shkrimeve të shenjta islame për t’u liruar nga këto “persekutime që ekzistojnë në kokën e tij”, shkruan sot Ravennatoday.

Ndërkohë, hetuesit dyshojnë se shqiptari ka lidhje me “xhihadistët”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here