Tragjike, shqiptari i dehur në makinë, vrau gruan dhe vajzën 10-vjeçare

Kliko per me shume info

shqiptari16Një shtetas shqiptar u arrestua nga policia italiane, me akuzën e vrasjes, pasi ai është shkaktari i një aksidenti rrugor në Itali, ku gjetën vdekjen një nënë 37-vjeçare italiane dhe vajza e saj.

Sipas policisë 21-vjeçari shqiptar, edhe pse ka qenë i dehur, ka vendosur të udhëtojnë duke përplasur për vdekje me makinë tij “Seat Atea”, mjetin “Fiat Punto”, ku udhëtonte Annamaria Zippone, 37 vjeç dhe vajza e saj Gaia Bottiçhio vetëm 10 vjeç. Gjithashtu të plagosur në spital janë dërguar dhe dy fëmijët e tjerë të gruas, me moshë 10 dhe 7 vjeç.

Kliko per me shume info

Tragjedia ka ndodhur të mërkurën në mbrëmje rreth orës e 22:00, përgjatë autostradës që lidh provinën e Lugana-s me Sirmione.

Sipas rindërtimeve të para të ngjarjes 21-vjeçari ka përplasur në mënyrë ballore më forcë makinë ku udhëtonin gruaja dhe fëmijët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.