Punëtorë dhe … trafikantë droge, kapen dy shqiptarët në Itali, ja emrat

Kliko per me shume info

carabinieriDy shqiptarë me profesion mutaror dhe picajol janë arrestuar nga policia italiane për zotërim dhe shpërndarje të lëndëve narkotike.

Karabinierët e Ancarano-s në provincën e Teramos kanë vënë në pranga Lutfi Hoxha 23 vjeç, me profesion picajol dhe Agron Balliu, 29 vjeç murator, pasi gjatë një kontrolli në makinën e tyre një Audi A3 janë gjetur 2 kilogramë e gjysmë marijuanë, e ndarë në 4 pako.

Kliko per me shume info

Ditën e djeshme përpara Gjykatës dy shqiptarët e kanë pranuar fajin dhe kanë kërkuar gjykim të shkurtuar, për 8 muaj burg dhe gjobë me vlerën e 2 mijë eurove për secilin.

Sipas policisë, droga në treg do të kapte vlerën e 10 mijë eurove.

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here