Sherr i frikshëm, shqiptari vret italianin me thikë për qiranë e shtëpisë

Kliko per me shume info

carabinieriNjë krim makabër ka ndodhur në Itali, pas një sherri banal pë qiranë e shtëpisë. Mësohet se një italian  është masakruar dhe vrarë gjatë natës duke u gdhirë dita e sotme. Trupi i tij është gjetur i pajetë në një rrugë të Tivolit nga kalimtarë të rastësishëm.

Menjëherë është njoftuar policia, e cila ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet. Në pranga mësohet se është vënë një shqiptar, emri i të cilit nuk është bërë i ditur.

Kliko per me shume info

Siç shkruajnë mediat italiane, shqiptari është kapur në flagrancë dhe është gjetur i mbuluar nga gjaku.

Nga të dhënat e para, dyshohet se shqiptari kishte marrë një dhomë me qira në banesën e italianit. Sherri kishte nisur për pagesën e qirasë, sherr që përfundoi me vrasjen e italianit dhe prangosjen e shqiptarit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.