Sherr banal me thika mes të rinjve, plagoset rëndë 18-vjeçari

Kliko per me shume info

thike6Një 18-vjeçar është plagosur me thikë në Luginën e Vainit në Lezhë dje, pas një konflikti banal që ka pasur me një 21-vjeçar.

Menjëherë në vendngjarje ka mbërritur policia, e cila ka konstatuar se motivi i konfliktit ka qënë i dobët dhe ka shpallur në kërkim autorin, Paulin Rudin,banues në Ishull – Lezhë, që ishte larguar .

Kliko per me shume info

I plagosuri u dërgua në spital për ndihmën e nevojshme mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën .

Dosja në ngarkim të Rudit iu dërgua Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë për veprat penale “ Plagosje e lehtë me dashje“ dhe “Mbajtje pa leje e armëve të ftohta”parashikuar nga nenet 89 e 279 të Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.