Plas sherri në Kombinat mes policëve bashkiakë dhe dy familjeve

led_6Policët e Bashkisë së Tiranës patën një përplasje me anëtarët e familjeve Xhafa dhe Xhameta në Kombinat të Tiranës.

Banorët pretendojnë se prona po i rrëmbehet pa të drejtë, pasi Bashkia ka vendosur që aty të ndërtohet një shkollë. Pasi nuk kanë rënë dakort me autoritetet, banorët kanë kundërshtuar me forcë policinë bashkiake.

LEXO EDHE:  Gjonaj nis vetingun e Shërbimit të Provës, shkarkime masive
Kliko per me shume info

Burrat kanë bllokuar rrugën me një makinë dhe janë futur poshtë karroatrecit të Bashkisë për ta penguar. Gjatë përplasjes, një prej banorëve ka shpërthyer në të shara ndaj policëve, që tentonin t’i merrnin pronën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here