Niset me drogë drejt Greqisë, bie në pranga 34-vjecari

Kliko per me shume info

sarande-policiNjë 34-vjeçar nga Saranda është ndaluar nga ana e policisë në Pikën Kufitare të Kakavijës, në dalje të Republikës së Shqipërisë.

Adriatik Xhelilit, gjatë kontrollit të ushtruar në vijën e dytë në automjetin tip “Nissan” me targ ATB 8342,

Kliko per me shume info

i’u gjet dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale dy qese plastike, brenda së cilave kishte lëndë të dyshuar narkotike si ajo e llojit Cannabis Sattiva.

Pesha totale e lëndës rezultoi 45 gramë. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprën penale “Prodhim dhe shitje narkotikësh “.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.