Skandali, ja cfarë ndodh në Rrugën e Kombit

Kliko per me shume info

rruga-kombit Nje qytetar ka denoncuar me video nje skandal te ndodhur ne rrugen e Kombit.
Nje makine ka levizur kundravajtje per kilometra te tera pa u shqetesuar nga askush duke vene ne rezik jeten e qytetareve.
Qytetari nga Kosova qe publikoi videon shkruan:
Po e postoj kete video te filmuar para pak ditesh ne Rrugen e Kombit, ne pjesen e Shqiperise, per t’iu vene ne dijeni se me cka mund te perballeni nese qarkulloni ne kete pjese.


Kjo veture, sic mund ta shihni, ne pike te dites, pa u frikesuar e as turperuar nga askush, beri disa kilometra ne kahjen e kundert. Sigurisht se gjera te tilla kane ndodhur dhe ndodhin edhe ne rruget tona, por uroj te kemi sa me pak!

Te gjithe duhet te perkushtohemi per me shume siguri ne rruge, sepse vetem ne kete menyre mund te reduktojme numrin e te lenduarve dhe vdekurve ne aksidente trafiku, qe mjerisht ne Kosove dhe Shqiperi mbetet tejet i madh.

3 COMMENTS

  1. PASKA PI KY MIKU … QENKA TAPE .QEVARIA I VEJNE KAMERAT PER TE RUAJTUR BACET E VETA BIZNESET QE BENE NE KURRIZ TE SHQIPTAREVE …. SE CAJNE KOKEN A VRITEN SHQIPTARET APO JO … VETE UDHETOJEN ME MOTORRA TE SHOQERUAR ..

  2. Partia Demokratike ka denoncuar edhe sot tenderin për dhënien me koncesion të Rrugës së Kombit. Në një deklaratë nga selia blu, zëdhënësja Ina Zhupa u shpreh se vazhdon të thellohet skandali i taksës 10 euro për këtë rrugë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.