Skandali, kështu ndaloi Rinasi uljen e avionit të Rita Orës në Shqipëri

berishaaaIsh-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar faktin se aeroporti i Rinasit, nuk ka lejuar uljen e avionit te kengetares Rita Ora ne Shqiperi.
Ne nje postim ne faqen e tij zyrtare, Berisha shkruan:
Nje skandal i ri!

Nje akt tjeter i turpshem, aeroporti i Rinasit, nje shpartalline, nuk pranon uljen e avionit te Rita Ores!

Kliko per me shume info

Te dashur miq, ne kete vend, te cilin qeveria e ka shnderruar ne nje protektorat krimi, ndodh si ne asnje vend tjeter ne bote qe te mos pranohet ulja e avionit te Rita Ores, kengetares se famshme dhe ambasadores brillante te kombit shqiptar ne mbare boten, ne nje kohe me kushte meterologjike ideale, trafik ajror zero.

LEXO EDHE:  Lëvizje e beftë e ambasadorit amerikan në Tiranë

Kjo deshmon se ky aeroport, qe vetem nje jave me pare u pushtua per kohe te tere nga terroriste te eurove eshte nje shpartalline e vertet.

Refuzimi i uljes se avionit te Rita Ores, kengetares shqiptare me fame boterore, qe do te vinte te bashkohej me Chris Brawn ne nje koncert ne Durres eshte nje deshmi e shemtuar e mosfunksionimit te shtetit, institucioneve te tij pergjegjese per fluturimet ne aeroportin e vetem civil te vendit! sb

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here