Ja rekordi historik në finalen Portugali 1-0 Francë

Kliko per me shume info

porrrrTakimi final në mes të Portugalisë dhe Francës nuk ishte ndoshta më i miri i pritur.

Megjithatë, hyri në histori për diçka të veçantë që nuk kishte ndodhur më parë. Kjo pasi është hera e parë në histori që një finale e Kampionatit Europian ka përfunduar me rezultat 0-0 në 90 minuta.

Kliko per me shume info

Në të gjitha ndeshjet finale të mëhershme, është shënuar të paktën një gol.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.