Reforma në ngërc, reagon BE: Basha të mbajë premtimin!

Kliko per me shume info

basha-vlahutinNë një reagim të minutës së fundit nga zyra e delegacionit të Bashkimit Evropian, thuhet se supozohet që angazhimi i kreut demokrat Basha të mbahej.
Delegacioni i BE-së në Tiranë i kërkon Bashës të mbajë premtimin që i ka dhënë komisionerit Hahn në mesditë.

“Ne shpresojmë se dakordësia e Kryetarit Basha dhe PD që iu bë e ditur sot në formë zyrtare të shkruar komisionerit është ende e vlefshme. Kjo është çështje kredibiliteti personal dhe politik”, thuhet në deklaratën e BE.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.