Ngërci në reformën për drejtësi, Sonila Meco: 91% e shqiptarëve e duan?

Kliko per me shume info

sonila-meco15Gazetarja e njohur Sonila Meco ka reaguar në lidhje me situatën e vështirë politike në vend.

“Shqiptaret duan draftin e reformes, apo kane thene se nuk duan me padrejtesi ne cdo perballje me pushtetin e cdo radhe, niveli, te pare, dyte, trete, katert”-shkruan Meco.

Kliko per me shume info

Reagimi i plote:

91% e shqiptareve duan Reformen ne Drejtesi’ po perseritet vrrullshem keto ore ne media.
Nuk di nga e si doli kjo shifer, nuk e di. Dhe padija me ben te dyshoj nese duan draftin e reformes shqiptaret, apo kane thene se nuk duan me padrejtesi ne cdo perballje me pushtetin e cdo radhe, niveli, te pare, dyte, trete, katert. E kane pare draftin, e kane lexuar, e dine ku ndahen palet, i dine c’jane vendet e rezervuara, KLGJ, KLP, OMN? Nese po, nuk ma ndjen per politiken e ndyre, ambasadoret jo diplomatike, shkeljet ligjore ne procedurat e sotme parlamentare, sepse kemi fituar popullin me te informuar, me te perfshire, me aksesin me te gjere ne informacion se cdo popull tjeter ne glob. Dhe kjo do te thote se vota ne zgjedhjet e ardhshme do te jete plebishitare, 91% dhe asnje force me 9% perkrahje nuk mund te zhbeje nje vullnet si ky.
Apo jo?!!!/lajmiFundit.al/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.