Konsensusi për reformën: Eduard Kukan: Lajme të mira nga Shqipëria

Kliko per me shume info

kukanEdhe anëtari i Parlamentit Evropian Eduard Kukan ka reaguar në Twitter për lajmin e arritjes së konsensusit politik në Shqipëri që të enjten e 21 Korrikut të miratohet në Kuvend drafti i reformës në drejtësi.

“Lajme të mira nga #Shqipëria. Urime udhëheqësve politikë në Shqipëri për marrëveshjen mbi reformën në drejtësi”, shkruan ai.

Kliko per me shume info

http://ads.panorama.com.al/www/delivery/lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=62&loc=http%3A%2F%2Fwww.panorama.com.al%2Fkukan-urime-udheheqesve-politike-ne-shqiperi-per-marreveshjen%2F&referer=http%3A%2F%2Fwww.panorama.com.al%2F&cb=86e5438866Ndërkombëtarët kanë pasur një rol jashtëzakonisht të madh në këtë proces. Të martën, në mbledhjen e Komitetit të Jashtëm të PE, Kukan dhe eurodeputetë të tjerë theksuan se Shqipërisë i rrezikohej rruga e integrimit evropian nëse nuk gjendej marrëveshja për miratimin në afat, të reformës në drejtësi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.