I dha karton të kuq, Ramires i sulet gjyqtarit për ta rrahur

Kliko per me shume info

ramirezNjë ngjarje aspak me shije të mirë ka ndodhur në kampionatin kinez e sidomos kur bëhet fjala për një lojtar të njohur si Ramires.

Mesfushori brazilian Ramires, i cili ka qenë pjesë e skuadrës së Çelsit dhe kombëtares të Brazilit, që nga muaji janar i është bashkuar Jiangsu Suning në kampionatin kinez të futbollit.

Kliko per me shume info

Por gjërat nuk po shkojnë siç priste ai dhe nervozizmi i 29 vjeçarit është mëse i dukshëm.

Të shtunën, pas humbjes 2-1 të skuadrës së tij kundër Shandong Luneng, mes dy ekipeve filloi një zënkë në fushë.

Gjyqtari i ndeshjes ndëshkoi Ramires me karton të kuq, vendim të cilin braziliani nuk e përjetoi edhe aq mirë. Mjafton të shohësh se si reagoi nga gjyqtarit

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.