Çfarë synon Rama?! Refuzon takimin me Metën dhe ambasadorët!

Kliko per me shume info

rama-reformaKryeministri dhe kreu i PS-së, nuk pranon që ti bashkohet takimit të kreut të Kuvendit, Ilir Meta me dy ambasadorët, Lu e Vlahutin dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha.

Rama mësohet se është duke qëndruar në sallën e parlamentit bashkë me Gramoz Ruçin, duke refuzuar takimin e thirrur në selinë e Kuvendit.

Kliko per me shume info

Në sallën e parlamentit Rama është duke qëndruar dhe ndjekur punimet për çështje të tjera, ndërsa në selinë e Kuvendit, janë mbledhur kreu i LSI-së Ilir Meta, ai i PD-së, Lulzim Basha, si dhe dy ambasadorët ai amerikan, Donald Lu dhe e BE-së, Romana Vlahutin.

Kryeministri dhe kreu i PS-së, Edi Rama nuk ka pranuar që ti bashkohet këtij takimi, duke refuzuar thirrjet për konsensus me qëllim miratimin e reformës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.