Rama nuk pushon as të dielën! Ja takimi i veçantë që zhvilloi sot!

Kliko per me shume info

rama-reformeSi ditë e dielë, ditë pushimi, kreu i qeverisë Edi Rama ka preferuar që të realizojë takime të veçanta me personalitete shqiptare të njohur edhe në botë.

Ai sot është takuar pikërisht me Laura Mersinin, shkencëtaren e njohur në fushën e astrofizikës. “Nder dhe kënaqësi e posaçme takimi me Laura Mersinin, ylli shqiptar i astrofizikës që jeton prej vitesh në Shtetet e Bashkuara dhe sot çmohet botërisht si një ndër figurat pararojë të shkencës”, shkruan kreu i qeverisë në foton që ka postuar në profilin e tij në Facebook.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.