Rama: Strategjia e tmerrit nuk do ta gjunjëzojë kurrë botën e lirë!

Kliko per me shume info

rama-reformaKryeminsitri Rama ka shprehur indinjatën e tij për sulmet në Nicë të Francës një natë më parë .

Përmes një statusi në rrjetin social Facebook Rama shkruan me tone të ashpra se strategjia e tmerrit nuk do të mund të gjunjëzojë kurrë botën e lirë.

Kliko per me shume info

“Strategjia e tmerrit nuk do ta gjunjezoje kurre boten e lire! Nazizmi i ri do te mundet njesoj si i vjetri! Franca dhe liria do triumfojne.”-shkruhet në statusin e kryeministrit

Mbrëmjen e së enjtes në rrugët e Nicës mbi 80 persona humbën jetën ndërkohë që mbi 150 u plagosën rëndë pasi një kamion i mori para.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.