Rama inauguron urën më të gjatë në Turqi me ‘shofer’ personal Erdoganin

Kliko per me shume info

erdogannKryeminstri shqiptar Edi Rama gjatë vizitës së fundit në Truqi është takuar me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan.

Pertej dinamikës së ngjarjeve të fundit në Turqi ajo çfarë tërhoqi vëmendjen në media ishte gjesti që bëri presidenti turk, duke marrë rolin e ‘’shoferit’’ personal të kryeministrit shqiptar.

Kliko per me shume info

Shëtitja që kreu Rama me Erdogan është bërë gjatë inagurimit të një nga veprave më të mëdha dhe të rëndësishme të vendit, si ura e Osman Gazi, një urë që konsiderohet si ‘gjerdani‘ i Gjirit të Izmirit.

Në videon e postuar nga mediat turke shikohet se si Erdogan drejton makinën ndërsa Rama qëndron në sediljen e pasme të makinës Mercedes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.