Qytetari në protestë: Parti banditësh, votoni Reformën! Na nxitë jeten!

Kliko per me shume info

PANKARTADukej se dje reforma në drejtësi mori Po-në e pozitës dhe opozitës në Shqipëri. Por dy çështje të tjera lidhur me Këshillin e Lartë të Gjyqësorit dhe Këshillin e Lartë të Prokurorisë sollën kthesën negative.

Debati në Shqipëri vazhdon. Teksa disa qytetarë janë mbledhur përpara Parlamentit për të protestuar për Reformën në Drejtësi.
Ata kanë shpërthyer me thirrje ndaj deputetëve për miratimin e reformës, shoqëruar dhe me këngën “Eja mblidhuni këtu këtu”.
Ndërkohë ja cfarë shkruan një pankartë që një qytetar mban në dorë: “Parti banditesh votoni Reformen! Na nxite jeten. Duam shtet jo mafje”./LajmiFundit.al/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.