Prishen në pazar, 60 vjecari qëllon me çifte të riun

Kliko per me shume info

policia-naten-620x330Një sherr për prishjen e një pazari, ka përfunduar me nxjerrjen e armëve në fshatin Sheq, në Urën Vajgurore.

K.D,  60 vjeç, banues në fshatin Sheq dhe A.B, 25 vjeç, banues në Elbasan, pasi nuk kanë rënë dakort për të realizuar tregti me njëri- tjetrin për shkak të çmimit  janë konfliktuar.

Kliko per me shume info

Në konflik e sipër dyshohet se shtetasi K.D ka qëlluar me armë gjahu (çifte) drejt automjetit në të cilën ndodhej shtetasi A.B.

Nga ky konflikt nuk ka pasur persona të dëmtuar.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e policisë, të cilët kanë ndërhyrë dhe kanë parandaluar përshkallëzimin e këtij konflikti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.