Portugalia “bombardon” Uellsin, kualifikohet në finalen e “Euro 2016”

Kliko per me shume info

ronaldo-balePortugalia ka arritur të triumfojë përballë Uellsit, me dy gola të shënuar nga Ronaldo dhe Nani në minutat e para të pjesës së dyte, duke u kualifikuar në finalen e “Euro 2016”.

Pjesa e parë u mbyll pa gola, por me tentativa nga të dyja skuadrat.

Kliko per me shume info

Në pjesën e dytë portugezët ndëshkuan dy herë brenda 4 minutave Uellsin, duke siguruar kualifikimin në Euro 2016 transmeton LajmiFundit.al.

Goli i parë u shënua nga ylli i Real Madrid, Ronaldo, i cili “fluturoi” në ajër dhe mposhti portierin e Uellsit.

Vetem 4 minuta më vonë pas një topi të dhënë nga Ronaldo, Nani ka shënuar golin e dytë dhe vendimtar.

Portugalia është skuadra e parë që kualifikohet në finale dhe do të ndeshet me fituesin e ndeshjes Gjermani-Francë/LajmiFundit.al/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.