Politikania u përdhunua nga emigrantët, gënjeu në polici

Kliko per me shume info

politikanjaNjë politikane në Gjermani e përdhunuar në Janar të këtij viti, ka deklaruar se ka gënjyer në polici pas ngjarjes rreth etnisë së personave që e sulmuan.

Selin Gören, zëdhënësja e lëvizjes së majtë “Solid”, është sulmuar seksualisht në qytetin e Mannheim ku edhe punonte si aktiviste për refugjatët.

Kliko per me shume info

Pas ngjarjes ajo ka shkuar menjëherë në polici, por nuk ka treguar në lidhje me etninë e personave që e sulmuan dhe që ata flisnin arabisht.

Përkundrazi ajo e ka thënë se sulmuesit flisnin gjermanisht. Arsyeja se pse e ajo e bëri këtë ishte pasi i druhej faktit se emigrantët do vuanin të njëjtën situatë pas sulmeve seksuale natën e vitit të ri në Këln.

Ajo shprehet se zgjodhi të gënjejë për të mos shtuar ndjenjën e racizmit të gjermanëve për emigrantët. Por një tjetër ngjarje është përsëritur në të njëjtën zonë ka shtyrë Selin Gören të tregojë të vërtetën me shpresën që autorët e ngjarjes të kapen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.