Flet politikania gjermane e përdhunuar: Ja e vërteta!

Kliko per me shume info

781f49109cb68e9653b5b3fa9ded42e5_XLSelin Gëren, politikania gjermane që denoncoi se ishte përdhunuar në janar të këtij viti, pranoi se ka gënjyer për origjinën e personave që e përdhunuan. Zëdhënësja e lëvizjes së majtë “Solid”, u sulmua seksualisht në Manhaim, atje ku ajo punonte si aktiviste për refugjatët.

Ajo e denoncoi përdhunimin në polici, por sot pranon se ka gënjyer për personat që e kryen krimin. Ajo tha në denoncimin e saj se ata flisnin gjermanisht, ndërkohë që në të vërtetë ata kishin folur arabisht. Gëren e justifikoi veten se dëshminë e rremë e kishte bërë pasi kishte frikë se emigrantët do të vuanin të njëjtën urrejtje si pas sulmeve seksuale ditën e Vitit të Ri në Këln.

Kliko per me shume info

Por rastet e dhunës seksuale të emigrantëve në Gjermani janë shtuar shumë së fundmi dhe Gëren tashmë e ka kuptuar se ky është një problem që ajo nuk mund ta maskojë më.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.