Politikanët shpërthejnë me poza të nxehta në plazh!

Kliko per me shume info

kuvend2016Politikanët dhe gazetarët duket se nuk ndahen dot as per pushime. Ata jane fotografuar se bashku ne plazhet e jugut teksa kalonin pushimet së bashku.

IMG_0151.jpg

Kliko per me shume info

Aleksander Frangaj, Arman Shkullaku, Damian Gjiknuri

Një nga moderatorët më kontraversë që ka ekrani shqiptar, Arian Çani, thotë shpesh se televizioni është një gënjeshtër e madhe. Në fakt, edhe mund ta besojmë teksa shohim në të njëjtin plazh bashkë ministra e gazetarë. Nëse janë duke caktuar temat e debatit për sezonin e ri, apo thjesht janë miq dhe ia kalojnë mirë me njëri-tjetrin, ne nuk e dimë. Por ama duket që janë më se të kënaqur teksa kalojnë pushimet në shoqërinë e njëri-tjetrit.

IMG_9748.jpg

Çuçi, ministri që blen fruta nga shezlongu

Ministri Bledi Çuçi është një nga frekuentuesit më të rregullt të plazheve të Jugut dhe gjithnjë në të njëjtin vend. Në shoqërinë e bashkë- shortes dhe të miqve të përbashkët, ai duket se ia kalon mirë aty, ndërkohë që si gjithnjë ka pamjen e njeriut që zor se mund t’ia prishë dikush apo diçka qetësinë që e

cu1.jpg

Por ama, kur kalon tregtari i frutave në breg të detit, aty ai nuk reziston. Si në këtë rast, ku është fotografuar nga paparazzi ynë, teksa blen disa lloje frutash nga shezlongu i tij. Një pamje paksa e rrallë për një ministër, i cili duhet të ushqehet vetëm në kushte komode të një restoranti.

f11.jpg

Blendi Fevziun nuk e ndalin as retë për të shijuar detin

Siç e shihni edhe në foto, një nga ditët kur moderatori i njohur ka shkuar për plazh, nuk ka qenë ndër më të mirat. Re të shumta dhe aspak diell. Por kjo nuk e ka penguar Fevziun për të shijuar detin, sidomos thellësinë e tij, një nga pasionet e moderatorit.
Ai gjithnjë ka treguar se i pëlqen të zhytet me maskë dhe për të gjithë ata që e preferojnë këtë gjë, rrëfejnë se mënyra se si e shijojnë detin është sikur e pushtojnë atë.

thiger.jpg

Këta janë Vip-at që kërkojnë adrenalinë edhe në pushime

Për disa, pushime do të thotë të rrish shrirë në shezlong derisa të vijë orari për të ngrënë. Por kjo nuk vlen për të gjithë. Se ka ca tipa sportivë që nuk e durojnë dot jetën sedentare as në plazh. Ne po ju prezantojmë me dy prej tyre, të cilët paparazzi ynë i ka kapur fundjavën e kaluar në plazhin e Dhërmiut. I pari është ministri i Energjitikës, Damian Gjiknuri, i cili gjithë energji ka provuar adrenalinën e një skafi të shpejtë teksa e ngiste vetë. Më pak i motorizuar, por jo më pak i ekzaltuar ka qenë ish-guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani. Për të rikuperuar mungesën e oreksit dhe të gjumit, sepse e kanë mërzitur nëpër gjyqe, Fullani ka zgjedhur si terapi kanoen së bashku me një mikun apo trajnerin e tij. /panorama/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.