Policia: Ky është personi që do vritej dje në burgun e Vaqarrit

Kliko per me shume info

daci16Sipas policise, Gazmir Daci, i arrestuar për vrasjen e Valmir Kolaverit dhe plagosjen e këtij të fundit, Robertit, ishte shënjestër e plumbave që erdhën nga një kodër jashtë burgut të Vaqarrit në periferi të Tiranës.

Autoret, gabimisht qelluan në këmbë një të paraburgosur nga Kosova.

Kliko per me shume info

Autor i ngjarjes rezultoi të ishte vëllai i vogël viktimave të Dacit, Ergys Kolaveri 25 vjeç, tashmë i arrestuar nga policia.

Gazmir Daci u vu në pranga pasi akuzohet se në 4 nëntor të 2015-ës vrau në Kamëz Valmirin, dhe la të paralizuar vëllain e viktimës, Robert Kolaverin.

27-vjeçari u prangos pak ditë para vrasjes teksa fshihej në një hotel në autostradën Tiranë-Durrës

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.