Terrorizmi “kryqëzon” Evropën, policia austriake niset drejt Gjermanisë

Kliko per me shume info

policia-gjermaniiiiForca policore nga Austria janë nisur drejt Munihut, për t’i dal në ndihmë shtetit fqinjë, Gjermanisë, pas sulmit në një qendër tregtare

Më herët policia në Munih ka njoftuar se të gjitha njësitet e saj policore janë në terren. Gjithashtu shtetet fqinje Hessen dhe Baden-Wuerttemberg ka dërguar njësitet policore në Munih.

Kliko per me shume info

Policia gjermane i ka bërë thirrje qytetarëve që të mos dalin nga shtëpitë e tyre, pasi 3 të dyshuar, janë ende në arrati. Deri më tani janë konfirmuar 6 viktima nga sulmi në Munih.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.