ZYRTARE/ Trajneri i Juventusit zbulon të ardhmen e Paul Pogba

Kliko per me shume info

pogba-cityTrajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri është i bindur që Paul Pogba do të qëndrojë te ‘Zonja e vjetër’, pavarësisht bisedimeve me klubin anglez dhe spanjoll.

Pogba i cili ka një kontratë deri në vitin 2019 me Juventusin po përflitet për një transferim të mundshëm te Manchester United apo Reali i Madridit, shkruan Syri.net.

Kliko per me shume info

“Unë jam i qetë në lidhje me thashethemet angleze. Pogba do të qëndrojë te Juventusi për të fituar një tjetër kampionat italian dhe trofeun aq shumë të lakmuar të Champions Leagues. Me përforcimet e Medhi Benatia, Dani Alves dhe Miralem Pjanic Juventus është një skuadër që sezonin e ardhshëm pretendon lavdinë europiane ”, u shpreh Allegri për ‘Gazzetta dello Sport’.

poooo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.